Mycie włosów odżywką

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych może wymagać bardzo delikatnych produktów. Bywa, że najlepszą metodą mycia włosów jest używanie do tego odżywki. Rodzi się jednak pytanie, jak myć włosy odżywką, aby były one świeże i puszyste?

Przede wszystkim ważny jest dobór odżywki. Powinna być ona w miarę lekka, jeśli chodzi o substancje aktywne. Nawet jeśli pielęgnacja włosów wymaga bogatych w rozmaite substancje produkty. Po czym jednak to poznać? Takie odżywki zazwyczaj mają krótszy skład, im krótszy tym lepiej. Nie ma w ich składzie dominującego typu substancji odżywczych, na przykład dużej ilości protein czy olejów. Ważne jest także, aby nie zawierały one wielu konserwantów czy parabenów. Do mycia włosów odżywką nie wskazane są także produkty, które zawierają silikony.

Pielęgnacja włosów za pomocą mycia odżywką jest dosyć specyficzna. Przede wszystkim, dłuższy jest czas mycia odżywką. Najlepiej jest rozprowadzić odżywkę na włosy, wmasować tak jak szampon, a następnie zostawić ją na włosach na kilkanaście minut. W tym czasie, odżywka zemulguje zanieczyszczenia i pozostałości po kosmetykach. Następnie warto ponownie rozmasować odżywkę i spłukać obficie wodą. Tego typu metoda jest o tyle praktyczna, że włosy zostaną dodatkowo odżywione. Nie ma więc konieczności ponownego nakładania odżywki czy maski po myciu włosów. Dobrze przeprowadzone mycie odżywką pozwala nawet na pozbycie się wcześniej nałożonego oleju. Trzeba jednak dokładnie wymyć nią włosy, aby uzyskać odpowiednią świeżość.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Odżywki, maski, Pielęgnacja włosów