Mierzenie efektów pielęgnacji

Zobacz również: |

Odpowiednio stosowana pielęgnacja włosów może przynieść naprawdę dobre korzyści. Jak jednak to zauważyć? Istnieje kilka metod, dzięki którym da się zmierzyć efekty dbania o włosy.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy pielęgnacja włosów jest odpowiednia, jest robienie zdjęć. Wystarczy na samym początku sfotografować włosy, a następnie co jakiś czas powtarzać tę czynność. Warto jednak robić to po zastosowaniu podobnych zabiegów pielęgnacyjnych, wtedy wynik będzie bardziej wiarygodny.

Innym sposobem na zmierzenie efektów jest umycie włosów silnym szamponem. Oczywiście nie nakłada się wówczas żadnych odżywek czy masek. Po wyschnięciu włosów można zauważyć, w jakim rzeczywiście stanie są włosy. Powtarzanie takiego działania, na przykład raz na pół roku, pozwala na ocenę faktycznych potrzeb swoich włosów.

Pielęgnacja włosów daje także efekty w postaci szybszego porostu włosów. Tu również istnieją metody, aby ocenić faktyczny efekt zapuszczania włosów. Jednym z nich jest mierzenie długości włosów centymetrem krawieckim. Ważne jednak, aby robić to dokładnie, znajdując odpowiednie pasmo we włosach. Czynność tę można powtarzać na przykład co miesiąc, zdobywając wiedzę, jaki jest miesięczny przyrost włosów. Osoby, które farbują włosy, wiedzę tę mogą zdobyć także poprzez mierzenie odrostów, porównując wynik do czasu, który upłynął od ostatniego farbowania. Można także mierzyć grubość kucyka, poprzez zmierzenie objętości włosów centymetrem. Daje to informację o gęstości włosów, co również ma znaczenie przy pielęgnacji włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów