Laminowanie włosów

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów niesfornych i puszących się może przebiegać w oparciu o zabieg laminowania. Poprawi to znacznie kondycję włosów, dobrze je wygładzając.

Laminowanie włosów

Laminowanie to proces zbliżony do prostowania włosów, z tym, że polega na użyciu odpowiednich substancji, nie zaś zabiegów mechanicznych. Można przeprowadzać laminowanie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jednak wykonanie go domowymi sposobami również jest możliwa. Po pierwszym zabiegu, dla niektórych osób, pielęgnacja włosów nie może obyć się bez laminowania.

Domowy sposób na laminowanie włosów

Domowym sposobem na laminowanie jest użycie spożywczej żelatyny. Na początku należy dokładnie umyć włosy, po myciu można nałożyć odrobinę odżywki, aby odpowiednio przygotować włosy do dalszego działania. 3 łyżki żelatyny rozpuszczamy w wodzie, a następnie mieszamy ją z porcją maski lub odżywki, aby otrzymana mieszanina miała odpowiednią konsystencję do nakładania na włosy. Po dokładnym zaaplikowaniu na włosy, należy nałożyć na głowę foliowy czepek i przetrzymać produkt przez około 45 minut. Po tym czasie zmywa się włosy wodą do momentu, aż będą one czyste, a resztki produktu nie będą zalegać na włosach.

Zalety laminowania włosów

Włosy po laminowaniu są idealnie gładkie, błyszczące i nawilżone. Będą one łatwiejsze w rozczesywaniu, uniknie się również puszenia włosów. Należy jednak pamiętać, że żelatyna to produkt proteinowy, dlatego laminowanie można powtarzać tylko raz na jakiś czas. Ponadto, pielęgnacja włosów po laminowaniu bogata powinna być w produkty emolientowe, na przykład oleje lub masła.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Zabiegi