Kosmetyki z kuchni

Zobacz również: |

Zdarza się, że pielęgnacja włosów może być nieoczywista, bowiem niektóre kobiety wykorzystują naturalne substancje, które znaleźć można w każdym domu. Nie będą to jednak tak typowe dla pielęgnacji jajko czy miód, ale nieco mniej oczywiste produkty.

Majonez to dodatek do sałatek, kojarzony też jako bomba kaloryczna. Okazuje się, że może być także bombą odżywczą dla włosów! Majonez składa się głównie z oleju i jajek, mamy więc tutaj idealne połączenie emolientów i protein. Idealna pielęgnacja włosów na wyciągnięcie ręki! Ważne jednak, aby majonez nie zawierał sztucznych dodatków i barwników. Sposób użycia jest niezwykle prosty, wystarczy rozprowadzić majonez na włosach przed ich myciem, podobnie jak maskę do włosów.

Płatki owsiane to nie tylko smaczny sposób na śniadanie, ale dobra pielęgnacja włosów. Maseczka z rozmiękczonych płatków owsianych, pozostawionych na włosach, doskonale je nawilży. Nie wszyscy wiedzą również, że płatki owsiane mogą pełnić rolę suchego szamponu. Ze względu na jasny kolor, jest to najlepsze rozwiązanie dla blondynek. Wystarczy zmielić płatki owsiane w młynku, następnie nałożyć niewielką ilość na skalp głowy i odczekać chwilę. Następnie trzeba je wytrzepać i wyczesać z włosów. Po takim zabiegu włosy wydają się bardziej świeże, uniesione i puszyste.

Mielona kawa również może przydać się na włosy. Można zastosować ją jako peeling do skóry głowy, przez co będzie ona lepiej oczyszczona. Dodatkowo kofeina pobudzi krążenie krwi, co znacząco przyczyniać się może do większego przyrostu włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Pielęgnacja włosów