Przejdź: System reklamy Test

Keratynowe prostowanie włosów, dowiedz się wszystkiego!

Zobacz również: |

Kręcone i proste
Włosy, to naturalna ozdoba twarzy. To także coś, z czego większość z nas nie jest zadowolona. Tak się jakoś składa, że spoglądając w lustro, czesząc się i układając fryzurę, mówimy często: co za włosy, nic nie można z nimi zrobić. Patrząc z kolei na cudze fryzury myślimy, że układają się łatwo szybko i bez trudu. Najczęściej jest tak, że podoba nam się to, co mają inni. Posiadaczki loków, sprężynek i fal marzą o włosach prostych, lśniących i gładkich. Posiadaczki włosów prostych, zazdroszczą właścicielkom tych pofalowanych. Proste czy kręcone ? dziś możemy same decydować o tym jakie są nasze włosy. Możemy prostować i kręcić je do woli. W dodatku nie musimy robić tego każdego dnia, używając lokówki lub prostownicy. Mamy bowiem możliwość skorzystania z możliwości, jakie dają zabiegi trwale zmieniające strukturę i wygląd włosów. Marzącym o lokach, od dawna oferuje się trwałą ondulację. Pragnącym mieć włosy gładkie, lśniące i proste, od jakiegoś czasu oferuje się keratynowe prostowanie włosów.

Skąd pomysł na keratynowe prostowanie włosów?
Pomysł na prostowanie włosów keratyną zrodził się jakiś czas temu w Brazylii. Stąd alternatywna nazwa tego zabiegu ? brazylijskie prostowanie włosów. Jak wiadomo, włosy mieszkanek Brazylii są puszyste i kręcone, a codzienne ich prostowanie jest niemożliwe. Aby Brazylijki mogły cieszyć się czymś innym niż to, co mają z natury, opracowano metodę trwałego prostowania włosów.

Keratyna na włosy
Keratyna, to białko, które stanowi naturalny budulec włosów. Białko to sprawia, że włosy są miękkie, sprężyste, puszyste i zdrowe. To jego podstawowa rola. Włosy, w których jest go za mało, stają się matowe i napuszone. Skręcają się tworząc na głowie coś w rodzaju sianka. Braki keratyny są szczególnie widoczne na włosach z natury delikatnych, cienkich i słabych. Ubytki keratyny, to skutek niekorzystnych czynników działających na włosy. Czynniki te, to promieniowanie UV, kosmetyki wysuszające, działanie na włosy gorącym powietrzem, prostowanie ich i skręcanie na gorąco, farbowanie i rozjaśnianie. Keratyna na włosy, to zabieg, który nie tylko je prostuje. Prostowanie jest tu efektem ubocznym. Najważniejszy, to odbudowa, odżywienie i odnowa struktury włosów.

Jaka keratyna do włosów?
Decydując się na keratynowe prostowanie włosów, warto zasięgnąć niezbędnych informacji na ten temat. Dobrze jest wiedzieć, że nie każda keratyna do włosów to to samo. Preparaty keratynowe dzielą się na naturalne i syntetyczne. Te pierwsze są oczywiście droższe, co ma wpływ na cenę zabiegu. Oprócz keratyny zawierają antyoksydanty, witaminy i wyciągi z roślin, wzmacniające, odżywiające i nawilżające włosy. Obecne są w nich również kwasy tłuszczowe, które tworzą naturalną barierę chroniącą włosy przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi. Złej jakości keratyna na włosy może zawierać szkodliwy aldehyd mrówkowy. Jest to kwas, który ma nieprzyjemny zapach, powoduje trudności z oddychaniem i łzawienie oczu. Zanim skorzystamy z usługi w salonie, możemy upewnić się czy stosowane tam preparaty są dopuszczone do użytku. Listę takich preparatów publikuje Ministerstwo Zdrowia. Do użytku dopuszczone są także specyfiki posiadające certyfikat UE.

Jak wygląda trwałe prostowanie włosów?
Prostowanie włosów keratyną, to zabieg, który wykonuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Osoby wykonujące go muszą przejść odpowiednie szkolenie. Keratynowe prostowanie włosów zaczyna się od umycia ich specjalnym szamponem. Szampon ten ma odczyn zasadowy i działa na łuski włosów otwierając je. To ważne. Chodzi bowiem o to, by keratyna wniknęła w głębsze struktury włosa na całej jego długości. Tylko wtedy, prostowanie keratynowe przyniesie pożądane efekty. Po nałożeniu szamponu i umyciu nim głowy, włosy suszone są letnim powietrzem. Kolejny etap, to nakładanie keratyny. Robi się to przy pomocy pędzelka i bardzo dokładnie uważając, by preparat dotarł dosłownie wszędzie. Prostowanie włosów na stałe możliwe jest dzięki temu, że przez odpowiedni czas preparat wnika we włosy. Czas oczekiwania na kolejny etap zależy od długości i grubości włosów oraz od ich stanu przed zabiegiem. Teraz najważniejsze. Gdy keratyna wchłonie się we włosy, następuje prostowanie ich. Fryzjerka robi to przy pomocy ceramicznej prostownicy rozgrzanej do temperatury 230 stopni Celsjusza. Trwałe prostowanie włosów wymaga ogromnej precyzji. Włosy prostuje się pasmo po paśmie. Ostatni etap zabiegu, to suszenie włosów letnim powietrzem aż staną się całkiem suche. Ile trwa prostowanie włosów na stałe? Czas zabiegu jest różny i zależy od tego jak długie i grube są włosy. Idąc do fryzjera na taki zabieg, trzeba zarezerwować sobie mniej więcej 2-3 godziny.

Dla kogo prostowanie włosów keratyną?
Dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić, odżywić, nawilżyć i zregenerować włosy, przy okazji prostując je i ułatwiając sobie codzienną stylizację. Usługa ta nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla właścicielek loków i fal. Równie dobrze mogą z niej korzystać właścicielki włosów prostych, które wymagają wzmocnienia i regeneracji. A co z bezpieczeństwem? Prostowanie keratynowe jest bezpieczne, o ile wykonują je przeszkoleni styliści stosujący naturalne i certyfikowane specyfiki. Profesjonalnego prostowania włosów w sprawdzonym salonie nie muszą obawiać się panie w ciąży. Wręcz przeciwnie. W tym czasie włosy ulegają osłabieniu i zastrzyk keratyny bardzo im się przyda.

Keratynowe prostowanie włosów efekty
Prostowanie włosów keratyną daje wiele korzystnych efektów. Uzupełnienie niedoborów białka skutkuje natychmiastową poprawą stanu i wyglądu włosów. Z napuszonych, poskręcanych, matowych i suchych, włosy zmieniają się w sprężyste, gładkie, lśniące, nawilżone i podatne na stylizację. Trwałe prostowanie włosów pozwala uniknąć kłopotliwego używania prostownicy po każdym myciu. Włosy prostują się, ponieważ wypełniająca je keratyna sprawia, że są cięższe. Prostowanie włosów na stałe daje zróżnicowane efekty w zależności od rodzaju włosów. Prostującemu działaniu keratyny najłatwiej poddają się włosy delikatne, miękkie i cienkie. Włosy grube, sztywne i twardsze, mimo wprasowania w nie keratyny, mogą nadal lekko się skręcać. Prostowanie ich będzie oczywiście łatwiejsze, ale może być tak, że całkowite rozstanie się z prostownicą nie będzie możliwe. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? To również jest sprawą indywidualną. Włosy powinny wyglądać znakomicie, prostować się i układać bez problemu przez minimum trzy miesiące. Czasami efekt zabiegu utrzymuje się przez 5-6 miesięcy.

Trwałe prostowanie włosów i co dalej?
Efekty zabiegu zależą również od tego, jak będziemy postępować z włosami. Zacznijmy od tego, że zabieg prostowania nie powinien następować bezpośrednio po farbowaniu lub rozjaśnianiu. Zaraz po prostowaniu, też nie należy zmieniać koloru włosów. Farbowanie można przeprowadzić dwa tygodnie przed lub dwa tygodnie po prostowaniu. Przez 2-3 dni po zabiegu, nie można myć głowy. Nie można też zaginać włosów, czyli ściskać ich i spinać związując w kucyki lub koki. Trwale wyprostowane i zasilone keratyną włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Należy unikać kosmetyków zawierających detergenty typu SLS. Nie wolno stosować specyfików, w składzie których znajduje się alkohol, sól i silikony. Powyższe substancje sprzyjają wypłukiwaniu się keratyny, co skraca działanie zabiegu. Ponieważ nazwy substancji widoczne w składzie kosmetyków trudno rozpoznać, odpowiednie kosmetyki najbezpieczniej nabyć w salonie, gdzie wykonywana była usługa. Keratynowe prostowanie włosów da lepsze i dłuższe efekty, jeśli stosowane po nim kosmetyki będą zawierały keratynę. Nie wskazane jest używanie lokówki i prostownicy. Włosy należy modelować na płaskiej szczotce i pod strumieniem chłodnego powietrza.

Keratynowe prostowanie włosów cena w salonie
Z zabiegów tego typu możemy korzystać od mniej więcej trzech lat. W międzyczasie cena ich uległa wielu zmianom. Początkowo za zabieg tego typu, trzeba było zapłacić od 600 do 1000 złotych. Obecnie, można znaleźć zakłady fryzjerskie oferujące prostowanie keratynowe za 300 złotych.

Keratynowe prostowanie włosów cena indywidualna
Podane wyżej ceny są uogólnione. Koszt stałego prostowania włosów uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejsze to ilość zużytego preparatu. Nie bez znaczenia jest też jakość i pochodzenie keratyny. Na cenę usługi wpływa też czas jej trwania i ilość pracy, jaką wkłada profesjonalista. Keratynowe prostowanie wciąż należy do droższych usług fryzjerskich.

Keratynowe prostowanie włosów cena zabiegów w domu
Możemy samodzielnie przeprowadzić prostowanie keratynowe. Na rynku dostępne są preparaty do użytku w warunkach domowych. Wykonując taki zabieg samodzielnie, wydamy kilkadziesiąt złotych. Ale uwaga! Z samodzielnym prostowaniem włosów jest tak jak z samodzielnym farbowaniem. Można osiągnąć pożądany efekt lub zgoła przeciwny. Samodzielnego prostowania włosów nie polecamy osobom nie mającym na ten temat żadnej wiedzy. Jeśli już to robimy, to musimy bardzo dokładnie stosować się do zaleceń producenta danego preparatu.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.