Keratynowe prostowanie włosów – ratunek dla fryzury

Zobacz również: |

Po wakacyjnych szaleństwach nadchodzi czas na zadbanie o nasze włosy. Działanie słońca, wody, wiatru i soli morskiej sprawia, że włosy są zniszczone i wymagają szczególnej pielęgnacji. Jesień to dobry czas, by rozważyć keratynowe prostowanie włosów.

Wygładzanie włosów keratyną

Jesienią nie nosimy jeszcze tak często czapek, choć zmieniamy cienkie, zwiewne sukienki na grubsze ubrania. Swetry, wysokie kołnierze i szaliki sprawiają, że nasze włosy elektryzują się, niszczą i tracą kondycję. Keratynowe prostowanie włosów Warszawa to zabieg, w czasie którego na włosy aplikowana jest keratyna (keratyna do włosów) – naturalny budulec włosów.

Keratyna do włosów

Keratyna jest świetną alternatywą dla używania prostownicy, suszarki i kremów prostujących. Nie niszczy bowiem oraz nie obciąża włosa, a dzięki zawartości witamin i kwasów tłuszczowych nasze włosy po zabiegu są zdrowsze. W czasie zabiegu keratyna zostaje wbudowana w strukturę włosa za pomocą specjalnego żelazka fryzjerskiego. Po otwarciu łusek włosa preparat wnika w jego strukturę i wypełnia ubytki. Po zamknięciu łusek nie należy przez kilka dni myć włosów oraz układać z nich wymyślnych fryzur. Efekty utrzymują się nawet do pięciu miesięcy: włosy są bardziej odporne na skręt i wilgoć w powietrzu, a także nawilżone, odżywione i lśniące.

Kuracje keratynowe

Należy wstrzymać się także z farbowaniem włosów i odczekać dwa tygodnie po zabiegu. Jeżeli twoje włosy puszą się, są niesforne i przesuszone, keratynowe prostowanie włosów Warszawa to zabieg wymarzony dla ciebie. Cena zabiegu to w zależności od długości włosów oraz cennika salonu od 600 do 1000 zł. Może ona zniechęcać, jednak warto zainwestować w profesjonalny zabieg, zamiast bezskutecznie kupować coraz to nowe odżywki. Wiele salonów oferuje keratynowe prostowanie włosów w korzystnych cenach – lepiej nie sprawdzać zatem, czy keratyna w domowych warunkach sprawdzi się równie dobrze. Ryzykujemy wtedy bowiem w najlepszym wypadku brak efektów, a w najgorszym – zniszczenie i spalenie włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Keratynowe prostowanie włosów, Kosmetyki do włosów, Zabiegi