Fryzury a pielęgnacja włosów

Zobacz również: |

Kobiety, dla których pielęgnacja włosów jest istotna, niekiedy zastanawiają się, jakie metody cięcia sprzyjać będą zdrowym włosom. Wybór jest oczywiście duży i to indywidualna sprawa, jaką fryzurę będzie się posiadać. Bywają jednak niewskazane dla włosów metody cięcia, o których warto pamiętać.

Podstawowa zasada dobrego cięcia włosów brzmi: nożyczki muszą być ostre. Dlatego nie poleca się podcinać włosów nożyczkami, które używane są także do cięcia innych materiałów. Najlepsze nożyczki to te ze sklepu fryzjerskiego, stosowane po zakupie wyłącznie do włosów. Złym wyborem są także ząbkowane nożyczki, które służą do strzępienia włosów. O ile w przypadku modelowania bardzo krótkich włosów, nie powinny one zrobić krzywdy, tak w przypadku włosów długich, mogą się one rozdwajać i łamać.

Teoretycznie stopniowanie włosów odpowiednimi nożyczkami nie przynosi szkód włosom. W praktyce jednak oznacza, że pielęgnacja włosów będzie nieco utrudniona. Trudno jest na przykład odpowiednio zabezpieczać końcówki włosów, gdy są one różnej długości. Problem ten nasila się zwłaszcza przy długich włosach. Dlatego dla posiadaczek tego typu włosów zalecane są ścięcia na prosto lub też delikatne wycieniowanie włosów na kształt litery „U”.

Na nieco więcej szaleństwa przy kształtowaniu fryzury, pozwolić sobie mogą posiadaczki włosów krótkich, na przykład do ramion. Krótsze włosy zazwyczaj są zdrowsze, pielęgnacja włosów tego typu nie jest zbytnio zajmująca, a więc fantazyjna fryzura nie będzie utrudniać aplikacji kosmetyków.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów