Fryzura a kształt twarzy

Zobacz również: |

Włosy są wizytówką kobiety, a dobrze dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda. Zgodzą się z tym przede wszystkim osoby, które same przeszły metamorfozę od nieudanego cięcia u fryzjera i wyglądaniu po prostu źle, czekaniu aż włosy odrosną i będzie można coś z nimi zrobić, do pięknie ułożonych włosów, podkreślających indywidualne atuty. Nie każdemu pasuje we wszystkim, więc trzeba przestać uganiać się za modą, a nieco więcej uwagi poświęcić temu, co będzie pasować do konkretnych rysów twarzy.

Fryzura a kształt twarzy

Przed podjęciem działań i udaniem się do fryzjera po wymarzoną fryzurę, trzeba pamiętać, że należy przygotować swoje włosy do strzyżenia. Tylko dobrze pielęgnowane włosy będą wyglądać zdrowo i pięknie. Zawczasu można udać się na konsultację, skontrolować kondycję swoich włosów i dobrać indywidualną kurację, jeśli będą zbyt zniszczone. Jeśli włosy są już zadbane, czas na ostatni punkt – cięcie! Fryzura musi pasować do kształtu twarzy, a ich wyróżnia się cztery podstawowe: twarz owalna, okrągła, prostokątna lub trójkątna.

Cechami charakterystycznymi twarzy owalnej są wysokie czoło oraz lekko wydłużony podbródek. Taki kształt uznawany jest za idealny, gdyż jej posiadaczki wyglądają dobrze w każdej fryzurze. Jedyne, czego należy się wystrzegać, to rozpuszczone włosy z przedziałkiem na środku. Twarz okrągła to niskie czoło, zaokrąglona broda i pełne policzki. W tym przypadku zaleca się długie wycieniowane fryzury, proste i podwinięte na końcach, delikatne fale, cięcia powyżej linii żuchwy oraz pazurki przy twarzy. Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem, wydatnymi kościami policzkowymi, a dolna część twarzy jest wyraźnie węższa i mniejsza niż górna. Do tego kształtu twarzy najbardziej pasują włosy długie lub półdługie z różnego rodzaju grzywkami oraz klasyczny bob. Twarz prostokątna jest długa i szczupła, ma podobną szerokość od czoła aż do kości policzkowych. Poleca się do niej półdługie fryzury lub krótkie z grzywką. Dobrym rozwiązaniem będą też warstwowe cięcia, które ostrym rysom dodadzą odrobinę miękkości i subtelności.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów