Jak dbać o włosy kręcone?

Zobacz również: |

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Potrafią one dodać uroku i wdzięku. Ważne, żeby były one zadbane i odpowiednio pielęgnowane. Dużo zależy od tego, jakie posiadamy włosy. Mogą być one prostą taflą, delikatną falą bądź niesfornymi loczkami.

Kręcone włosy – to typ naprawdę ciężki w pielęgnacji. Nie dość, że trzeba okiełznać puch, który loki posiadają bardzo często, to trzeba także walczyć z suchością takich włosów. Mamy jednak do dyspozycji szereg kosmetyków, które pozwolą nam się cieszyć piękną czuprynę.

Loki uwielbiają nawilżające produkty – warto wybrać szampon, który ich nie zanadto nie wysuszy, a pozwoli za to pięknie się kręcić. Poszukajmy na drogeryjnej półce odżywczych i regenerujących masek, które będziemy kłaść na nasze kręcone włosy przynajmniej raz w tygodniu. Warto także zaopatrzyć się w prostą odżywkę, która ułatwi rozczesywanie. A to w przypadku loków nie jest takie proste.

Niezbędna może również się okazać wizyta u fryzjera – zaprezentuje on odpowiednie cięcie, które idealnie będzie pasować do danego typu włosów. Loki warto cieniować, aby dodać im objętości i poprawić skręt. Doradzi on również odpowiednie produkty do stylizacji i zabezpieczania delikatnych końcówek.

Kręcone włosy może nie są najłatwiejsze w pielęgnacji, jednak odpowiednio i wypielęgnowane zadbane przykują wzrok wszystkich osób, które miną nas na ulicy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów