Jak dbać o kręcone włosy?

Zobacz również: |

Piękne loki to marzenie wielu kobiet. I choć burza loków na głowie pięknie wygląda, o kręcone włosy należy się odpowiednio troszczyć. Na czym polega odpowiednia pielęgnacja takich włosów?
Pielęgnacja włosów kręconych rządzi się swymi prawami. By loki mogły dobrze wyglądać, musi zostać spełniony jeden, bardzo ważny warunek ? włosy muszą być zdrowe. Z tego też względu kobiety, które natura obdarzyła bujnymi lokami, o starannej pielęgnacji swych włosów nie mogą zapominać. O czym należy pamiętać?

Kręcone włosy

Włosy kręcone to zazwyczaj włosy suche. Dobra pielęgnacja w takim przypadku polega zatem na odpowiednim nawilżaniu włosów oraz na ich systematycznym odżywianiu. Wybór kosmetyków, które w naturalny sposób podkreślą fale oraz nie będą obciążać włosów, to podstawa. Kosmetyki takie chronią jednocześnie włosy przed puszeniem ? problemem, który przy kręconych włosach pojawia się dość często. By zapewnić włosom kręconym możliwie jak najlepsza formę, warto też regularnie sięgać po maski do włosów. Jak często? W wielu przypadkach zalecana częstotliwość to raz w tygodniu, choć wiele kobiet ma swe indywidualne potrzeby. Nie można też zapominać o tym, że odpowiednia pielęgnacja włosów to nie tylko stosowanie odpowiednich odżywek, szamponów oraz produktów do stylizacji włosów. To również tak prosta – przynajmniej w teorii – czynność, jaką jest czesanie. Drobne błędy popełniane w trakcie tego zabiegu mają często poważne konsekwencje, a główną przyczyną kłopotów okazuje się zazwyczaj? źle dobrany grzebień. Do włosów kręconych najlepiej sprawdzi się taki grzebień, który ? dzięki szeroko rozstawionym ząbkom ? nie uszkodzi włosów. Dzięki temu nasze loki będą się piękniej prezentować, a nasze fryzury – zachwycać.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów