Co nie sprzyja włosom?

Zobacz również: |

Zdarza się, że o włosy dba się poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, jednak okazuje się, że pielęgnacja włosów nie przeciwdziała ich niszczeniu. Oto kilka działań, które choć niepozorne, mogą przyczynić się do złego stanu włosów.

Rozczesywanie włosów

Przede wszystkim, włosy należy rozczesywać w momencie, gdy są już suche. Na mokro rozczesywać wolno jedynie włosy kręcone. Mokre włosy są delikatne i podatne na zniszczenia, dlatego rozczesywanie ich zaraz po myciu może sprawić, że pielęgnacja włosów nie będzie miała sensu. Ważny jest także sposób rozczesywania włosów. Należy to robić bardzo delikatnie, bez szarpania i ciągnięcia poplątanych włosów.

Suszenie włosów

Zazwyczaj na mokre włosy nakłada się ręcznik, aby wyschły one szybciej. Nie wolno jednak pocierać włosów ręcznikiem, gdyż dojść może do wielu mikrourazów, a w konsekwencji do wzmożonej łamliwości włosów. Ponadto ręcznik zwykle jest szorstki, lepiej jest więc go zastąpić bawełnianym materiałem, na przykład koszulką.

Podcinanie

Pielęgnacja włosów, zwłaszcza długich, nie może odbywać się bez podcinania zniszczonych końców włosów. Warto ścinać końcówki regularnie, aby rozdwojone końcówki nie powodowały większych zniszczeń. Nawet najdłuższe włosy będą wyglądać mało estetycznie, gdy będą cienkie i rozdwojone na końcach. Włosy podcinać można oczywiście samodzielnie, warto jednak zaopatrzyć się we fryzjerskie, ostre nożyczki. Użycie tępych nożyczek spowodować może zmiażdżenie struktury włosa, a tym samym przyczynić się może do kolejnych zniszczeń.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów