Przejdź: System reklamy Test

Błędy wykonywane podczas farbowania długich włosów

Zobacz również: |

Podczas farbowania włosów możemy wykonać szereg błędów, które sprawią, że uzyskane efekty nie będą takie, jakich oczekujemy. Warto wymienić kilka z nich, by wiedzieć, czego dokładnie się wystrzegać podczas przeprowadzania farbowania w warunkach domowych.

Zbyt mała ilość farby

Podczas farbowania włosów długich zapominamy, że musimy kupić, co najmniej 2 lub 3 opakowania farby, by tej starczyło na całą długość. Jeśli nam jej zabraknie, w najlepszym przypadku kolor będzie nierównomierny, a w najgorszym?po prostu zabraknie nam farby na którąś z części włosów, a efekty farbowania okażą się naprawdę opłakane.

Błędy przy nakładaniu farby

Pamiętaj, że farbę zaczyna się nakładać od partii tylnych głowy, które są najbardziej oporne, poprzez boki głowy i dopiero na samym końcu przód. Jeśli zrobisz odwrotnie, prawdopodobnie przód głowy będzie dużo silniej zafarbowany lub rozjaśniony niż reszta włosów, ponieważ ciepłota tej części głowy jest wyższa, a sam proces farbowania przebiega szybciej.

Nakładanie farby na same odrosty

Wiele osób chcąc oszczędzić na farbie, decyduje się nałożyć ją tylko na odrosty. Zawsze należy jednak przeciągnąć farbę również na końcówki, chociaż na 5-10 minut, dzięki czemu odświeżymy kolor. W innym wypadku będzie on nierównomierny i naprawdę efekt takiego farbowania nie będzie najlepszy, na włosach pojawią się przebarwienia i różnice w tonacji odcienia.

Zapominanie o pielęgnacji

Po zakończonym farbowaniu czasem zapominamy o pielęgnacji, a jest to proces bardzo ważny. Warto zastosować specjalny szampon lub maskę do włosów farbowanych, zwykle saszetka jest dołączona do opakowania farby.Dzięki temu wygładzimy włosy i zamkniemy ich łuski, a sama farba nie będzie się tak szybko wypłukiwać. Po farbowaniu ważna jest przecież pielęgnacja, ponieważ włosy są przez pewien czas przeciążone i podatne na uszkodzenia.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.