Blask włosów

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów to jedno, a ich wizualny wygląd to czasem drugie. Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś pragnie nadać swoim włosom blask. Czy podstawowa pielęgnacja włosów spełnia takie oczekiwania?

Na początku warto zauważyć, że ogólny blask włosów jest bardziej widoczny na włosach farbowanych. Nie jest to jednak długotrwały efekt, ponieważ farba wypłukuje się, a włosy stają się wówczas matowe. Ponadto więcej blasku posiadają włosy ciemne, od których w sposób naturalny odbija się światło. Jednak i blondynki mogą postarać się o ładną poświatę wokół włosów.

Ogólna pielęgnacja włosów wpływa na wydobycie z nich blasku. Bowiem włosy suche i zniszczone, wydają się być zazwyczaj matowe, dlatego trzeba przeciwdziałać temu efektowi. Jeśli jednak ktoś stosuje odpowiednią pielęgnacje włosów, a mimo to, jego włosy są matowe, można spróbować kilku sposobów, aby wydobyć blask z włosów.

Przede wszystkim to oleje potrafią wydobyć naturalny blask włosów. Dlatego ich stosowanie korzystnie wpływa na ten efekt. Oczywiście wymaga to systematycznego nakładania olejów, efekty nie będą widoczne od pierwszego użycia. Dobrym sposobem jest także użycie nafty kosmetycznej, po której włosy nie tylko będą błyszczące, ale także miękkie i jedwabiste. Kolejny niezawodny sposób na błyszczące włosy to rozmaite płukanki do włosów. Najlepsze są te zakwaszające włosy, domykające ich łuski, a więc płukanka octowa i płukanka z cytryny. Dobrze sprawdzać się może również płukanka piwna, która nie tylko odżywi włosy, lecz wydobędzie z nich blask.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów