Jak aplikować maski do włosów

Zobacz również: |

Maski do włosów to jeden z podstawowych produktów, które znaleźć można w łazienkach osób, dla których pielęgnacja włosów jest istotna. Rodzi się jednak pytanie, jak je stosować. Zwykle na opakowaniach tego typu produktów znaleźć można zalecenia producentów. Jednak sposobów aplikacji tego kosmetyku jest znacznie więcej.

Nakładanie maski do włosów

Świadoma pielęgnacja włosów wymaga nakładanie maski do włosów minimum raz w tygodniu. Można robić to na wiele sposobów. Tradycyjnie maskę nakłada się na umyte włosy, na minimum 10 minut. Jednak okazuje się, że efekty będą znacznie lepsze, gdy produkt ten potrzyma się na włosach nawet do godziny. Inną metodą na użycie maski jest jej aplikacja przed myciem włosów. Wówczas można zastosować produkt w większej ilości na całość włosów, bez obaw, że włosy będą przyklapnięte.

Czepki, worki foliowe

Substancje odżywcze lepiej wnikają w głąb włosa pod wpływem ciepła. Dlatego dobrze jest założyć na głowę czepek lub worek foliowy, który sprawi, że maska zadziała intensywniej. Dodatkowo, na głowie można zawiązać jeszcze turban z ręcznika, co sprzyjać będzie ciepłu. Efekt ten uzyskać można także z wykorzystaniem suszarki do włosów czy także podczas prysznica, gdy maska pozostaje na włosach w trakcie jego trwania.

Pielęgnacja włosów nie musi opierać się tylko na maskach, bowiem można je wzbogacać o inne produkty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do maski dodać kilka kropel oleju, aloesu czy kwasu hialuronowego. Można także mieszać ze sobą różne rodzaje masek czy odżywek, aby produkt stał się nieco bardziej zrównoważony.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Odżywki, maski, Pielęgnacja włosów, Zabiegi